To już ostatni ze zmysłów, które rozwijaliśmy na zajęciach z projektu „Z rodzicami poznaję świat”. Przed nami jeszcze tylko „zmysł” zabawy. A dziś też się wszyscy świetnie bawili, choć jednocześnie maluchy ćwiczyły czucie położenia ciała w przestrzeni.

Dzieci miały trudne zadanie. Przed nimi był tor przeszkód, który przygotowałyśmy z Renią z GOK-u. Koła hula hop zostały zawieszone tak, by przechodzić przez nie jak przez obręcze. Oczywiście wcześniej próbowałyśmy przypomnieć sobie, jak się kręci hula hop na biodrach, ale niestety bezskutecznie. Jak się później okazało jedna przedszkolaczka radziła sobie z tym lepiej niż dorośli.

Pachołki tworzyły slalom. Niestety dość szybko opuściły swoje miejsce na torze i stały się atrakcją samą w sobie. Małe chodziaki wolały zakładać je na swoje głowy. Wkładały też jeden pachołek na drugi, zbierając ich jak najwięcej.

Dużym powodzeniem cieszyła się zjeżdżalnia. Taka mała prosta ogrodowa zabawka. Oczywiście znaleźli się też mali amatorzy wchodzenia pod prąd. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Skoki na piłkach udawały się tylko z pomocą rodziców. Dzieciaki same raczej wolały piłki odbijać i popychać. Myślę, że trochę były zbyt duże dla takich maluchów.

Pajęczyny z gumy były dwie. Jedna pionowa i jedna pozioma. Obie wymagały skupienia i sporego wygimnastykowania. Dla nas dorosłych były dość trudne, bo mamy za długie nogi. Dla dzieci jednak było to ciekawe doświadczenie, z którym świetnie sobie radziły.

Tunel oczywiście też stanowił nie lada atrakcję. Co poniektórzy chowali tam siebie, a inni wielkie piłki.

Przygotowałyśmy też sznur do ćwiczenia równowagi oraz specjalne miejsca do skakania po przygotowanych polach. Dużą atrakcją okazał się tuż tunel z girlandami z bibuły. Maluchy bawiły się tam w domek.

Tor przeszkód wyszedł bardzo ciekawy, i co najważniejsze, podobał się dzieciom. Ich uśmiechnięte buzie świadczyły, że warto było poświęcić godzinę na przygotowania. A gdy już najmłodsi poszli do domów, wreszcie dorośli mogli się wyszaleć. Bo i dla nas była to niezła frajda 🙂

Reklamy