Jak się okazuje, Boże Narodzenie świętują nie tylko chrześcijanie. Ba, Boże Narodzenie świętowane jest nie tylko na ziemi. Aniołki w niebie również przygotowują się na ten czas. I właśnie o tym opowiada niewielka książeczka wydana przez Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC.

Historyjki autorstwa Ivano Argento przenoszą nas do trochę innego świata. Piszę „trochę”, bo opisane tu aniołki są nadzwyczaj podobne do nas ludzi. W każdej z pięciu opowiastek szykują coś specjalnego na święta Bożego Narodzenia. Nie ma tu w zasadzie żadnej wzmianki o tym w jaki sposób Jezus przyszedł na świat. Nie ma nic o Betlejem, stajence czy mędrcach ze wschodu. Jest za to sporo mądrości przemyconej w aniołkach.

W pierwszej historyjce aniołki chcą się dowiedzieć, czemu ludzie są smutni w Boże Narodzenie. A komu mogą zadać takie pytanie? Oczywiście Panu Bogu. W drugiej próbują wymyślić prezent dla Maryi. Nie jest to wcale łatwe zadanie. W kolejnych aniołki uczą się robić dzwonki, grają w orkiestrze i śpiewają w chórach anielskich.

Każda opowiastka w bardzo ciepły sposób i z humorem przedstawia życie aniołków, które mają w zasadzie takie same troski i kłopoty jak my, tu na ziemi. Uczą się i próbują rozwiązywać problemy. Mają różne temperamenty, każdy z nich jest inny. Przeżywają swoje własne przygody. Łączy je jednak to, że są w niebie blisko Boga.

Książeczka w piękny sposób przekazuje nam, czym jest nasza wiara. Mimo iż opowiastki są dla dzieci, to nie tylko one powinny je przeczytać. Dla nas, dorosłych mają tę samą wartość. I tak samo jak nasze pociechy, możemy czerpać z nich radość Bożego Narodzenia.

Historyjki mają jeszcze jeden wielki atut, urocze ilustracje. Aniołki są przedstawione niezwykle ładnie, nie jak amorki, nie jak niedostępne istoty, ale w zasadzie tak, jak dzieci. Każdy aniołek jest inny, jedne są mniejsze, inne większe, jedne młodsze, inne starsze, z krótkimi lub z długimi włosami. Dzięki temu naprawdę przyjemnie czyta się tę książeczkę. Dzieci zaś zawsze znajdują ciekawe obrazki, które razem sobie opowiadamy.

„Boże Narodzenie z aniołkami” nie jest książką, z której można poznać historię tego co zdarzyło się ponad dwa tysiące lat temu. Jest jednak wspaniałą pozycją, ukazującą sedno naszej wiary.

Reklamy